a a a
2021-01-18

KOLĘDA 2021

   Drodzy Bracia i Siostry,

   Pozdrawiamy Was serdecznie ze świętami Narodzenia Pana Naszego Jezusa Chrystusa i świętem Objawienia Pańskiego.

   Zgodnie z naszą tradycją takie życzenia przekazywaliśmy osobiście podczas odwiedzania Waszych domów z Jordańską Wodą, podczas tzw. Kolędy. Ostatni rok był jednak inny, naznaczony pandemią koronawirusa i związanymi z tym ograniczeniami. Mimo pewnych promyczków nadziei, ten czas się nie skończył i winni jesteśmy odpowiedzialne i rozsądne zachowanie wobec siebie. Dlatego w tym roku nie będziemy odwiedzać Waszych domów z tradycyjną kolędą.

   Wasze domostwa możecie poświęcić sami zaczerpniętą w cerkwi wodą. Zachęcamy też do udziału w Molebniach w Waszej intencji, które będziemy sprawować w niedzielę 24 stycznia odpowiednio po Liturgiach o 8:00 i 10:00 oraz po Akafiście (godz. 17:00).

   Zachęcamy Wszystkich, którzy nie mogą być na nabożeństwach, aby przesłali nam swoje imiona oraz imiona swoich domowników, tak abyśmy mogli wszystkich Was wspomnieć na tych nabożeństwach. Można to zrobić za pośrednictwem formularza E-Zapiska, który jest dostępny na naszej stronie lub przekazując w dowolny sposób karteczkę do cerkwi.

  Mimo trudności, jaki wszyscy mieliśmy w mijającym roku, prace przy budowie nowej świątyni nie ustały. To dzięki Waszej ofiarności i życzliwości powstaje nowa świątynia. Dziękujemy za ofiary i nieustannie prosimy o wsparcie.

    Ofiary można przekazywać na nasze konto bankowe z dopiskiem „ofiara na cerkiew”. Jeśli chcesz wspomóc duchowieństwo, złóż ofiarę na te samo konto z dopiskiem „e-zapiska” (uzupełniając formularz).

                     Nr konta: 81 8099 0004 0016 5304 2000 0010

   Jako duchowni z przykrością podjęliśmy decyzję o odstąpieniu od tradycyjnej formy Kolędy. Mamy nadzieję, że będziemy mogli odwiedzić Was w przyszłym roku. Nasz smutek wynika z szacunku i sympatii jakimi Was darzymy oraz z przyjemności, która płynie z osobistych spotkań z każdym z Was.

   Życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i pogody ducha w tych niewątpliwie skomplikowanych czasach. Pamiętamy o Was, prosimy nie zapominajcie o nas i o swojej Cerkwi.

                                Z szacunkiem,

                             Duchowieństwo parafii św. Jana Teologa w Białymstoku

 
serwisy internetowe strony internetowe