a a a
2022-01-17

KOLĘDA 2022

 Drodzy Bracia i Siostry, 

   Tegoroczna Kolęda, czyli wizyty duszpasterskie w Waszych domach, odbędzie się znów w trybie pandemicznym. Rozumiemy Wasze obawy oraz szanujemy obowiązujące przepisy, dlatego odwiedzimy tylko te domostwa, które wyrażą taką wolę. Zapisy na kolędę są możliwe telefonicznie lub osobiście w cerkwi podczas nabożeństw u Starosty.  
   
   Jeśli nie zdecydujecie się zaprosić duchownego, Wasze domostwa możecie poświęcić sami zaczerpniętą w cerkwi wodą.  
   Zachęcamy też do udziału w Molebniach w Waszej intencji, które będziemy sprawować w niedzielę 23 stycznia odpowiednio po Liturgiach o 8:00 i 10:00 oraz po Akafiście (godz. 17:00). 

  Zachęcamy Wszystkich, którzy nie mogą być na nabożeństwach, aby przesłali nam swoje imiona oraz imiona swoich domowników, tak abyśmy mogli wszystkich Was wspomnieć na tych nabożeństwach. Można to zrobić za pośrednictwem formularza E-Zapiska, który jest dostępny na naszej stronie lub przekazując w dowolny sposób karteczkę do cerkwi. 

  Mimo trudności, jaki wszyscy mieliśmy w mijającym roku, prace przy budowie nowej świątyni nie ustały. To dzięki Waszej ofiarności i życzliwości powstaje nowa świątynia. Dziękujemy za ofiary i nieustannie prosimy o wsparcie. 

    Ofiary można przekazywać na nasze konto bankowe z dopiskiem „ofiara na cerkiew”. Jeśli chcesz wspomóc duchowieństwo, złóż ofiarę na te samo konto z dopiskiem „e-zapiska” (uzupełniając formularz) lub po prostu z dopiskiem “kolęda”.  

                     Nr konta: 81 8099 0004 0016 5304 2000 0010 

   Jako duchowni z przykrością podjęliśmy decyzję o odstąpieniu od tradycyjnej formy Kolędy. Mamy nadzieję, że będziemy mogli odwiedzić Was w przyszłym roku. Nasz smutek wynika z szacunku i sympatii jakimi Was darzymy oraz z przyjemności, która płynie z osobistych spotkań z każdym z Was. 

   Życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i pogody ducha w tych niewątpliwie skomplikowanych czasach. Pamiętamy o Was, prosimy nie zapominajcie o nas i o swojej Cerkwi. 
 
                                Z szacunkiem, 
           Duchowieństwo parafii św. Jana Teologa w Białymstoku 

 Kontakt z duchwnymi:
ks. prot. Marek Wawreniuk 664 062 771
ks. prot. Michał Czykwin 513 123 578
ks. prot. Adam Jakuc 697 735 858
 

 

 

serwisy internetowe strony internetowe